Trio (Skyshowtime)
Skandynawski serial o mocno toksycznym trójkącie. Pytanie tylko czy rzeczywiście ta ich relacja była niepokojąca. Historia zaczyna się w momencie, gdy Hugo stosunkowo młody wykładowca w Stanach trafia na swoim wykładzie na dziewczynę, która z dużą dozą prawdopodobieństwa jest jego córką. To znaczy my widzowie patrząc na reakcję głównego bohatera i przedział czasowy jesteśmy niemal pewni, że to prawda. Potem wracamy do lat młodzieńczych Hugo, gdy przeprowadził się do Sztokholmu na studia. Tam spotyka Thorę i jej ekscentrycznego chłopaka, który ma skłonności homoseksualne. Można wręcz powiedzieć, że bardziej podoba mu się męska płeć.
Niezwykle ciekawie się robi, gdy wchodzimy w emocję bohaterów. Dostajemy sugestię co czują i jakie mają pragnienia. Hugo jest tym wrażliwym studentem literatury, który jest mocno przytłoczony przez pesymizm co do miłości przez swoją matkę, ponadto ma ojca, który ma nową rodziną i jest wiecznie nieobecny. Co ciekawe nawet w serialu fizycznie się nie pojawia. On od samego początku największy pociąg czuję do Thory a ona jest tak uparta, że nie chcę przyznać, że to odwzajemnia. Natomiast August (dopełnienie tria) emocjonalnie jest najbardziej rozchwiany. On od samego początku ma problemy psychiczne. To taki stereotypowy typ artysty. Tak na marginesie znakomicie zagrany.
Muszę przyznać twórcom, że niezwykle zgrabnie i przystępnie opowiadają te historie. Nie czuć znużenia ani zmęczenia bohaterami. Warto dodać, że Thora ma bogatych rodziców i dostaję wszystko za darmo. Natomiast u chłopaków nie jest tak kolorowo. To staję się kompleksem Thory i niby się buntuję ale nadal czerpie finansowe korzyści z bycia córką bogatych i trochę zepsutych rodzicieli. Z czasem jednak nabiera odwagi i stara się odciąć. Niezwykle wiele ważnych i mocnych wątków zostaję tu poruszonych. Serial liczy sobie sześć odcinków i naprawdę uważam, że warto. Oczywiście, że można się czepiać, że może zbyt ckliwe albo nie daję odpowiedzi ale do mnie osobiście to trafiło. Świetna ścieżka dźwiękowa.
Ocena: 7/10



.webp)

Komentarze
Prześlij komentarz