Półbrat odc. 3 (HBO MAX)

 





    Poprzedni odcinek zakończył się brutalnym pobiciem, którego dopuścił się Ruben (ten gorszy brat). Przenosimy się z akcją do przodu i rozprawy sądowej dotyczącej tej sprawy. Niall jest zachęcany mimo niezaprzeczalnej winy brata do oszustwa przed sądem i poparcia wersji o wczesnym dobieraniu się ofiary do Rubena. Swoją drogą pod względem logicznym ta bajeczka nie trzyma się kupy, bo taka sigma miałaby się dać dotykać jakiemuś homo? Chyba, żeby Ruben dokonałby coming outu ale to nie wchodzi w grę patrząc na jego poglądy na świat. Mamy sporo scen jak zarówno matka jak i brat próbują wpłynąć na Nialla by skłamał w sądzie. 




Dodatkowo dowiadujemy się, że nasz bohater nadal się zadaję z jedną z tych dziewczyn z akademika. Chodzi o te blondynkę, natomiast ta druga już wyjechała do Francji i totalnie się odcięła od sprawy. Mamy też ujęcia z dalekiej przyszłości, gdy Ruben przychodzi na ślub brata. Ten drugi jest przerażony jego obecnością. Od samego początku ich relacji widać było lęk tego słabszego, ale w odcinku trzecim, gdy jesteśmy na etapie sprawy sądowej to Niall wykazuję się jak na siebie zaskakującą asertywnością. Nadal serial ma niesamowicie niepokojący i niewygodny dla widza klimat. To jest taka trochę jazda bez trzymanki i podróż bez znajomości trasy. Tutaj w każdej chwili może nas coś zabić. Tak właśnie się to ogląda. 





Logika kazałaby nam krytykować Nialla za to jak bardzo uległy jest wobec brata ale z drugiej strony ten gość jest tak groźny i przewidywalny w swojej nieprzewidywalności, że można odczuwać dyskomfort. Myślę, że jedynym wyjściem dla niego jest zupełne usunięcie ze swojego życia Rubena. Nigdy nie zazna spokoju psychicznego, gdy on będzie w pobliżu. Wiadomo, że ludzie tak "silni" jak Ruben szanuję jedynie równie silne jednostki. Okazywanie słabości jest dla nich idealnym paliwem do podbudowania własnego ego. Wydaję mi się, że bardzo dobrze serialowi zrobiłoby skupienia całego odcinka na postaci Rubena. Na pokazaniu go, gdy przebywa w samotności i w momentach bardzo niekomfortowych. Wtedy może byśmy się zdobyli na empatię względem jego skandalicznych czynów. Kolejny intrygujący serial, który przechodzi bez echa. Wielka szkoda, bo to świetnie zagrany obraz toksycznej braterskiej relacji. Warto nadrobić!!!!


Ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty