Obsesja (Obsession)

 



  Po obejrzeniu tego filmu można wysnuć śmiałą tezę, że najbardziej kreatywne, odważne dzieła biorą się z tematyki grozy. Poprzedni rok za sprawą znakomitych "Zniknięć" czy "Oddaj ją" dał nadzieję na pewien nowy trend. Nieznani ale pełni pomysłów twórcy żonglują kliszami i robią z nich prawdziwe dzieła sztuki. W ten trend wpisuję się "Obsesja". Film będący jednocześnie czarną komedią ale też niezwykle niepokojącym horrorem (zwłaszcza w końcowej fazie). Oprócz tej zabawy formą mamy tu naprawdę głęboki przekaz. Podążamy za mocno wrażliwym Bearem. Jakby chłopak okazał się homo to nie byłoby zaskoczeń. On jednak jest zabójczo zakochany w swojej koleżance. Do tego stopnia, że decyduję się w sklepie z jakimiś wisiorkami zakupić przedmiot, który spełnia życzenia. On pragnie by Nikki kochała go z całego serca i najbardziej na świecie. Oczywiście film nie ruszyłby do przodu, gdyby to się nie ziściło. 




Początkowo chłopak jest szczęśliwy ale z czasem wyczuwa, że to jest nieszczere uczucie. W końcu pragniemy zakazanego owocu, bo wydaję nam się niedostępny a gdy mamy go w zasięgu ręki to przestaję nas pociągać. Okazało się, że kochał jej wybuchowy i trudny charakter a nie to, że niczym jakaś pusta bezrozumna laska przygotowuję mu kanapki do pracy. Dziewczyna wcielająca się w rolę opętanej Nikki jest rewelacyjna. Ona mu tak sporo do zagrania i w każdej scenie daję radę. Co do chłopaka grającego Beara również nie mam zarzutów. Można powiedzieć po seansie, że jest to film o miłości. Wielki szacunek za zakończenie. Mieli jaja by zrobić to co obstawiałem w połowie seansu. To w dużej mierze ratuję wizerunek głównego bohatera w oczach widza. 





Trudno nie dostrzec podobieństwa do takich tytułów jak "Smile", "Megan" czy "Towarzysz". Widać, że jest to film niskobudżetowy. Troszkę jest to odczuwalne, bo wizualnie wygląda wręcz amatorsko. Tak naprawdę to mój chyba jedyny zarzut, bo bawiłem się świetnie. Było tu absolutnie wszystko: śmiech, strach, napięcie. Na dziś jestem przekonany, że ten film znajdzie się wysoko w moim rankingu na koniec roku. Jeżeli lubicie niesztampowe kino grozy to jest to film dla was. 






Ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty